جشنواره اینترنتی نوروز

مسابقه و جشن اینترنتی وبلاگنویسی نوروز 87

http://bmarz.persianblog.ir/post/131
ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ فروردین ۱۳۸٧  

وبلاگ بدون مرز

زمزمه های دلتنگی

بهار سلام کرد و تابستان خداحافظی؛ و اینک پائیز خبر از رسیدن زمستان می دهد و نم نمک راهی می شود تا زمستان سنگین و سرد، خواب دریا و سنجاقک را برهم زند و ابرهای کبود و بی قرار آسمان را با صاعقه و رعد بر سر رهگذران آوار کند.
رهگذرانی که من و تو نامشان را نمی دانیم ولی حتماً صدای کشیده شدن کفش های پاره شان که در برخورد با آسفالت سرد کوچه ها زوزه می کشد را می شنویم.
اگر کمی بیشتر و دقیق تر گوش کنیم، زمزمه های دلتنگی های شان را نیز حس خواهیم کرد. حتی می دانیم که به کجا می روند، به خانه هایی سرد با فانوس هایی نیمه بیدار که بر کابوس های شبانه شان سو سو می زنند. آنجا زیاد دور نیست، در همین نزدیکی من و تو. در پشت پنجره ی خانه هاشان چراغی نمی سوزد و گرمایی اگر هست آه دل کودکانی است که بر سینه ی سرد شیشه ها بخار می شود و آن ها با انگشتان لاغرشان روی این شیشه های مه گرفته  می نویسند:
                                عشق بی آنکه در بزند می آید،
                                                         با فانوسی در دست و برقی در چشم
آری زمستان در راه است، فصلی که با همه ی یک رنگی و بی رنگی اش می تواند با بی توجهّی ما، ردّی سیاه در  پرونده ی روزمرگی هایمان بگذارد و بر پیشانی وِجدانمان عرق سرد بنشاند.
و ای کاش برای لحظه ای از خانه های گرم خویش جدا شویم و سری هم به سرما و سکوت غم بار خان ی همسایه بزنیم و شمعی از عشق و انسانیت برافروزیم تا مبادا پدر و مادری در سرودن شعر زندگی برای فرزندانشان قافیه کم آورند.


کلمات کلیدی: نوروز ،کلمات کلیدی: جشنواره اینترنتی نوروز