جشنواره اینترنتی نوروز

مسابقه و جشن اینترنتی وبلاگنویسی نوروز 87

http://dearfarzad.persianblog.ir/post/58
ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳۸٧  

 وبلاگ حکیم باشی

 نیایش کده ی هفت سین برای یک قاب عکس دو نفره

می خوام امروز در مورد سفره ی هفت سینی که توی خونه چیدم براتون بگم . چند سالی بود که هر سال موقع سال تحویل تمام خانواده می رفتیم سر خاک مامانی و اونجا سفره ی هفت سین پهن می کردیم و با هم سال رو شروع می کردیم .  امسال نشستم کمی با خودم فکر کردم و گفتم آخه مگه بابا و مامان من چه گناهی دارند که نباید توی خونه خودشون پای سفره هفت سین بشینن ؟!!!

به همین خاطر و واسه ی اینکه دوباره واسه مامان و بابای خوبم یک سورپریز حسابی راه بندازم توی خونه ی کوچیکی که زندگی می کنم ، یعنی همون خونه ای که بابا و مامان زندگی مشترک رو شروع کردن ، یک سفره ی هفت سین نقلی و خوشگل روی میز مطالعه ام پهن کردم و عکس دونفری بابا و مامان رو گذاشتم سر سفره . فکر کنم حدود بیست و شش یا بیست و هفت سالی می شه که بابا و مامان توی این خونه سال تحویل رو جشن نگرفتن . اول صبح قرآن رو بوسیدم و گذاشتم روی سفره و بعنوان عیدی یک حمد و سوره ی سفارشی واسه هر دوتاشون خوندم . بعد هم یواشکی یه جوری که اونا متوجه نشن لباسای عیدم رو پوشیدم و آروم از خونه اومدم بیرون رفتم خونه ی خواهرم تا بابایی و مامانی گلم مثل قدیم قدیما که من به دنیا نیومده بودم سر سفره ی هفت سین توی خونه ی خودشون بشینن و حاجتشون رو از خدا بخوان .

 البته اگه راستش رو بخواین  حس کنجکاوی (همون فضولی) هی منو قلقلک می داد که بمونم و این لحظه ی  به یاد موندنی رو تماشا کنم ، اما چون از طرفی هم دلم می خواست اونها  بعد مدتها توی خونه ی خودشون تنها باشن بی خیال شدم و اومدم بیرون . در ضمن واسه اینکه لحظه ی سال تحویل من و آبجی رو هم فراموش نکنن رو یک تیکه کاغذ نوشتم : من و آبجی فرزانه رو یادتون نره ها

 ای کاش می دونستم موقع سال تحویل توی خونه ی کوچیک ما چی می گذشت .

 ای کاش وقتی بعد تحویل سال می رم سر خاک مامان همه چی رو بهم بگه .

ای کاش می شد وقتی سال تحویل می شد عین قدیما مامانی از لای قران به ما عیدی بده .

ای کاش می شد موقع سال تحویل حس و حال خدا رو توی خونه کوچیکمون می دونستم .

ای کاش می دونستم بابایی و مامانی واسه من و آبجی چه کادویی خریدن .

ای کاش می دونستم موقع تحویل سال چه دعایی کردن .

ای کاش می شد جلوی گریه ها رو گرفت .

ای کاش می شد واسه یه لحظه صدای خنده  و مبارک باد اون دو تا رو شنید .

ای کاش منم اونجا بودم .

ای کاش ...


کلمات کلیدی: نوروز ،کلمات کلیدی: جشنواره اینترنتی نوروز