جشنواره اینترنتی نوروز

مسابقه و جشن اینترنتی وبلاگنویسی نوروز 87

http://skyblue.persianblog.ir/post/342
ساعت ٩:۱٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۸ فروردین ۱۳۸٧  

 وبلاگ  آبی آسمانی

نوروز

 این نوروز هم می‌گذرد مثل همه‌ی نوروزهائی که گذشت٬ مثل همه ی وقایعی که خاطره‌ شدند و رفتند٬ مثل همه‌ی کسانی که از دست دادیم و عادت کردیم. مثل همه‌ی لذت‌هائی که بردیم و به یاد نمی‌آوریم٬ مثل همه‌ی اشک‌هائی که ریختیم و نشمردیم٬ مثل دنیای پویائی که بی‌تو٬ بی‌من هم خواهم گذشت...

چه آدم‌هائی که به باورمان خوب بودند و زشت شدند٬ چه اتفاقاتی که به نظرمان شوم بودند و انجامشان نیک شد٬ چه هفت سین‌ها و سبزه‌ها که نچیدیم و نگذاشتیم٬ چه شادمانی‌ها که با لباس‌های نو و عیدی گرفتن‌هامان نکردیم...

دنیای من با وجود همه‌ی آنچه گذشته‌است که گاه بسیار سخت و گاه بسیار شوق برانگیز بوده‌است٬ زیباست. من هنوز لبخند می‌زنم٬ گرچه هنوز هم بسیاری از آن‌چه رخ داده در باور تحملم نمی‌گنجد٬ اما باز لبخند می‌زنم٬ موج‌های سهمگین وجودم را کنترل می‌کنم و نگاهم را آرام می‌چرخانم روی نفس نفس آدم‌ها٬ اشیاء و گیاهان. کسان و فرصت‌های بسیاری از دست داده‌ام که در بیشترینش تنها خودم بانی بوده‌ام. کم دقتی٬ کم توجهی و کم روئی بزرگترین کمینه‌های زندگی من بوده‌اند.

آنچه را از دست داده‌ام دیگر از دست داده‌ام٬ هرگز نمی‌توانم بگویم که غبطه شان را نمی‌خورم اما ... اما دیگر ندارمشان٬ همین!...  اکنون با دارائی کنونی‌ام باید که به پیش بروم٬ کسی چه می‌داند شاید یک روز « نداشته‌هایم »  غبطه‌ی نداشتن مرا بخورند!

گرچه در نوروزهایمان دیگر صدای ترکیدن توپ نمی‌آید و مردانی با لباس‌های سنتی ساز و دهل نمی‌زنند و نمی‌رقصند اما من هنوز هم عیدی می‌گیرم٬ بوسیده می‌شوم و شادمانی تبریک عزیزانم خرسندم می‌کند٬ هنوز هم از دیدن هفت سین لذت می‌برم و ماهی‌های قرمز٬ شوقم را بر می‌انگیزند٬ هنوز هم از دیدن شکوفه‌ها و سبزی چمن‌ها و برگهای کوچک روی شاخه‌ها مشعوف می‌شوم.

هر آنچه کسی بتواند از من بگیرد٬ هرگز متعلق به من نبوده است آنچه متعلق به من است ٬ آن چیزهائیست که من به دیگران می‌بخشم. از کلمه به کلمه ی کلماتم تا دریا دریا محبتم.

برای تمام کسانی که دوستشان دارم٬ هر کجای دنیا هستند٬ حتی برای تمام کسانی که روزی دوستشان داشته‌ام و حالا ندارم٬ هر کجای دنیا که هستند و برای کسانی که فرصت و شعور دوست داشتنشان را نداشته‌ام٬ هر کجای دنیا که هستند٬ آرزومند روحی آرامم.


کلمات کلیدی: نوروز ،کلمات کلیدی: جشنواره اینترنتی نوروز