جشنواره اینترنتی نوروز

مسابقه و جشن اینترنتی وبلاگنویسی نوروز 87

http://marivan33.persianblog.ir/post/46
ساعت ۸:٥٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٠ فروردین ۱۳۸٧  

وبلاگ بهشت گمشده ام مریوان

بدو ورود به خوزستان، سرزمین تمدن بشری به حق شکرستان بود و والا.از ورود به شهرهها با تابلوها و هدایت مسافران واکیپ های خوشرور وزیبا لهجه روبروشدیم. هوای گرمش برای منی که تو کردستان همنفس برف وبوران بودم تغییری سریع بود ومی بایست خود وبچه ها رابا آن سازگار می نمودم. واین مهم با پوشیدن لباس تابستانی رنگ وبوی خوزستان را گرفت. بحق سرسبزی ، نشاط و طروات از هر کوی وبرزنی نمایان بود. سیمای شهرها زیبا و شسته و خوش رنگ  خود را نشان می داد واین نشان از تامل اندیشمندانه ی  بانیان شورا و مسئولین دیار بود. لهجه ی دلنشین خوزستانی ها باز نکته ی قابل توجه ی بود که بر شیرینی سفر را افزوده بود کرده بود.

ورود به اندیمشک در کنار خرابه های باستانی لور ، و به نظاره نشستن از پل صییحه ، مروری بود بر روزهای سخت جنگ هشت ساله. آن روزهای که شهر ودیارمان مریوان نیز مورد هجوم بعث واقع شد و با بمبارانها و شیمیایی شدنها قلبهای زیادی را با خاطرات تلخ آشنا کرد. 

در نزدیکای اندیمشک سرکی به شهر زیبای دزفول کشیدیم . این شهر آثاری را از دوره ی ساسانی و اسلامی  در خود بیادگار داشت . دیدن آثار خرابه های پل معروف دژپل که از اوایل ساسانی تا قرن 13 هجری وجود داشته بسیار زیبا و دلنشین  پذیرای  عطش طبیعتمان شد. حضور در اهواز شهری با قدمت 6000 ساله، بسیار دلکش وزیبا تمام شد.بازارهای با صفایش و پل معلقش دگر بار جلوه ی زیبایی خاصی  را در آلبوم خاطراتمان بجای گذاشت. 


کلمات کلیدی: نوروز ،کلمات کلیدی: جشنواره اینترنتی نوروز