جشنواره اینترنتی نوروز

مسابقه و جشن اینترنتی وبلاگنویسی نوروز 87

http://rouhollah.persianblog.ir/post/41
ساعت ۱٠:٥٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸٧  

 وبلاگ شاید زمانی دیگر

 رسم یا عادت

اول اینکه سال نو مبارک باشه، امیدوارم سالی همراه با سلامتی و موفقیت باشه برای همتون. دوباره ایام عید شده و هر کسی به یه نحوی داره این مدت رو سپری می کنه، یکسری ها فرار رو بر قرار ترجیح دادن و از چند روز مونده به عید به مسافرت رفتن و قید همۀ دید و بازدیدها رو زدن، یه عده هم بهترین موقعیت رو برای استراحت همین روزها دونستن و خونه موندن مخصوصا تهرانی ها که از شر ترافیک تو این ایام خلاص می شن.

اما موضوع خیلی جالبی که تو این چند روز عید هست بحث این دید و بازدیدهاست. کلا اصل دید و بازدید بر این منوال بوده که دیدارها تازه بشه. اما هیچ دقت کردید اکثر مواقع این موضوع مثل عادت میشه مثلاً جالبه یه خانواده می گه که ما فلان شب خونه هستیم اگه کسی عید دیدنی میخواد بیاد تشریف بیاره اما ظهر همون روز میره خونه اقوام دیگه که بزرگتر هستن که اگه اونها هم شب بخوان بیان بتونن آخه بابا یکی نیست بگه مگه میخواین به قول معروف حاضری بزنین؟ اگه قرار به دیدن هم هست که این چه جورشه ساعت 3میرید خونه اونها که ساعت 8 اونها بیان خونۀ شما؟ ...

یا اینکه بعضی ها تو طی سال یه خبر هم از هم نمیگیرن بعد عید به عید همدیگرو میرن ببینن. آخه اگه از هم خوشتون نمیاد که یه سال با هم هیچ رابطه ای ندارید مگه مجبورتون کردن تو عید برید یه ساک ساک کنید خونه هم؟(البته بعضی ها با هم قهرن که مسئله اش جداست به هر حال سال جدید باید کدورت ها پاک بشه اما آخه اونم یه سال نه اینکه هر سال همین آش و کاسه باشه)

به هر صورت خواستم بگم خودمونو اسیر یه سری عادات نکنیم به عبارتی سخت نگیرید. تو سال نو از با هم بودن لذت ببرید، همین. 


کلمات کلیدی: نوروز ،کلمات کلیدی: جشنواره اینترنتی نوروز