جشنواره اینترنتی نوروز

مسابقه و جشن اینترنتی وبلاگنویسی نوروز 87

http://pouyamount.persianblog.ir/post/203
ساعت ٦:٥۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ فروردین ۱۳۸٧  

وبلاگ گروه کوهنوردی پویا

   سفره هفت سین در بلندترین قله زاگرس گسترانیده شد   

همزمان با آغاز سال نو و حلول بهار طبیعت ، جمعی از جوانان ایرانی با صعود به بلندترین قله رشته کوههای زاگرس در کوهرنگ چهارمحال و بختیاری ، سفره هفت سین نوروزی را برفراز آن گستراندند.

به گزارش ایرنا،جمعی از جوانان و علاقه مندان کوهنوردی پس از به اهتزاز در آوردن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران بر فراز قله آب سفید زردکوه بختیاری ، هنگام تحویل سال ‪ ۸۷‬سفره هفت سین را گستراندند.

سرپرست این گروه کوهنوردی گفت : در این صعود نوروزی به قله سفید کوه هشت نفر از علاقه مندان به رشته کوهنوردی از سراسر کشور حضور داشتند،که شش نفر از آنها موفق به صعود به قله چهار هزار و ‪ ۵۰‬متری سفید کوه زردکوه در چهارمحال و بختیاری شدند.

احمد نگارگر شیرازی در گفت وگو با ایرنا افزود: این صعود به رغم وجود برف و یخچالهای بسیار زیاد در قله کوه زردکوه بختیاری ، با موفقیت انجام شد و برای دقایقی سفره هفت سین در بالای این قله پهن شد.

به گفته ی وی ، به دلیل وزش شدید باد در قله کوه ، سفره هفت سین پس از چند دقیقه‌ای پوشیده از برف شد.

وی گفت : این صعود که با حضور تعدادی از دانشجویان رشته تربیت بدنی و رشته‌های تحصیلی دیگر صورت گرفت ، به مدت سه روز به طول انجامید و پس از برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران بانگ تکبیر الله اکبر و دعای تحویل سال نو قرائت شد.

قله زردکوه در ‪ ۱۲۰‬کیلومتری مرکز چهارمحال وبختیاری و در شهرستان کوهرنگ واقع شده است .

منبع : ایرنا 


کلمات کلیدی: نوروز ،کلمات کلیدی: جشنواره اینترنتی نوروز